Zemní vruty

Jednoduše, stabilně, rychle a levně!

Jednoduše, stabilně, rychle a levně to je snem každého zákazníka, který chce oplotit svůj pozemek. Jednoduchost práce se zemními vruty je jednoznačná, jelikož v případě plotu je možné si instalaci provést sám. Plotová trubka je obsypána granulátem, který fixuje sloupek bez možnosti vytažení. Stabilita je zachována díky stlačené zemině, která zajistí okamžité pevné usazení vrutu. Pevnost a stálost vrutu mu dodává jeho materiál pozinkovaná ocel, z kterého je vrut vyroben. Proto také tento kovaný hrot prostoupí i kamenitou zeminu. Rychlost, se kterou plot zhotovíte Vám bude odměnou a cena bude určitě levnější než betonování.

Zemní vruty a jejich srávný výběr

Typ použití, délka vrutu a typ hlavice.
Odlišnost zemních vrutů je v hlavici a v délce vrutu samotného. Konstrukce hlavic určuje typ použití (dřevostavby, dopravní značení, ploty a vrata, zahradu a volný čas,…). Délka vrutu má zásadní vliv na to jak pevně drží v zemi a je také rozhodující pro způsob instalace. Další parametr pro správný výběr je typ hlavice. Jsou dva typy hlav a to tzv. “U“  na kotvení trámů a běžná hlavice zakončena např.trubkou. Pro hobby použití na většinu konstrukcí stačí KSF 60, KSF 66 (přičemž číslo značí šířku vrutu v mm), KSF U (patkové vruty), KSF K (plastové vruty). Kratší typy vrutů je možné zavrtat do země svépomocí v podstatě za pomocí jakékoliv pevné tyče, ale na dlouhé typy vrutů je potřeba strojní technologie.

Toto bylo jen krátké ohlédnutí se za výhodami vrutů. Zvažte sami, jestli betonování a příprava kolem něj jako hloubení terénu, šalování, příprava betonu a doba příprav je jednodušší a levnější variantou, jak už finančně, tak i časově. Z toho všeho Vám vyplyne, že to bude sice pevné, ale složitější, pomalejší a dražší.